Tłumaczenia tekstów i materiałów


Tłumaczenia tekstów do druku zajmują w pracy biura tłumaczeń, a przede wszystkim tłumacza publikacji literackich szczególne miejsce. Tego rodzaju teksty, a są to albumy, przewodniki, książki, e-booki, poradniki, jak również artykuły naukowe, materiały czy broszury techniczne, wymagają znajomości fachowej terminologii, zachowania spójności słownictwa, ale przede wszystkim wyśmienitej znajomości języka, lekkości i biegłości w posługiwaniu się słownictwem.

Taka usługa wymaga kompleksowego podejścia do zlecenia, dlatego zapewniamy jako biuro tłumaczeń:

1. fachowe tłumaczenie
2. dodatkową weryfikację i korektę tekstu
3. wnikliwą analizę danego tematu, na tyle, aby móc wyłapać ewentualne nieścisłości czy błędy autora

Podchodzimy do tłumaczenia tekstów do druku profesjonalnie i z dużą dokładnością, o czym przekonało się już wielu Klientów.

 

Skontaktuj się z Nami
 

Tłumaczenia dla wydawnictw i pracowników uczelni wyższych


Na potrzeby wydawnictw Biuro Tłumaczeń VERTE Rzeszów realizuje np. tłumaczenia albumów i przewodników po regionach czy gminach, opisujących historię danego miejsca, zabytki kulturowe, sytuację geopolityczną czy strukturę administracyjną. Tego typu publikacje wymagają rzetelnego podejścia do tematu, wspierania się już istniejącymi tekstami paralelnymi, publikacjami, ale przede wszystkim wymagają dużej wiedzy tłumacza, skrupulatności i doświadczenia w tłumaczeniu tekstów historycznych. Tego typu teksty pisane są w specyficzny sposób i nie każdy tłumacz potrafi w profesjonalny sposób oddać oryginalny tekst tak, aby tłumaczenie publikacji czytało się płynnie i lekko. Dlatego nasze biuro tłumaczeń mając już spore doświadczenie w tłumaczeniu zatrudnia wyłącznie rodzimych użytkowników danego języka, czyli native speakerów do tłumaczenia tekstów do druku. Jesteśmy bardzo skrupulatni i dokładni w wykonywaniu tłumaczenia dla wydawnictw, tak jak to przewiduje norma jakościowa dla biur tłumaczeń PN:EN 15038:2006, o czym przekonali się już nie raz pracownicy naukowi, którzy współpracują z naszym biurem. Wykonywane przez nas tłumaczenia jeszcze nigdy nie były podważone przez recenzenta tekstów w wydawnictwie, w którym autor składa artykuł, a wręcz przeciwnie tłumaczymy każdy artykuł bardzo dokładnie, nie raz wyłapując błędy stylistyczne czy niespójności w tekście.

Poniżej dzielimy się opinią jednego z pracowników Uniwersytetu w Warszawie:

 

Korzystam z usług Biura Tłumaczeń VERTE już od dłuższego czasu, zarówno w związku w moją indywidualną ścieżką kariery naukowej, jak i jako prezes prowadzonej przeze mnie fundacji, która realizuje międzynarodowe projekty naukowe. Za każdym razem obsługuje mnie profesjonalny tłumacz native speaker.  Teksty które dostaję po przetłumaczeniu zawsze opatrzone są komentarzem i uwagami, tak by translacja była jak najstaranniejsza. Bardzo cenię sobie również krytyczne uwagi tłumacza co do samych tekstów, bowiem zespół Biura to nie tylko lingwiści, ale i specjaliści w wielu dziedzinach nauki. Są zatem również szczególnie wyczuleni zarówno na warsztat naukowy jak i sam merytoryczny przekaz. Ponadto kontakt z Biurem Tłumaczeń VERTE jest zawsze ekspresowy i w pełni profesjonalny, za co dziękuję. To ogromne wsparcie dla każdego naukowca.

 

dr Monika Maria Brzezińska
Instytut Nauk o Polityce i Administracji

tłumaczenia dla wydawnictw

 

Tłumaczenia do druku i publikacji


Dla jednego z naszych Klientów realizowaliśmy duży projekt pod patronatem fundacji ORLEN, a mianowicie tłumaczenie artykułów do książki wydawanej przez znane angielskie wydawnictwo Routledge. Tłumaczenie obejmowało tłumaczenie kilkuset stron różnych artykułów z dziedziny bezpieczeństwa kulturowego przez native speakera języka angielskiego, następnie ich dodatkową korektę i weryfikację. Całość wykonanego przez nas tłumaczenia do druku spotkała się z pozytywną opinią recenzenta i co za tym idzie Klienta.

 

Tłumaczenia tekstów do książek, przewodników, poradników, e-booków


Jeśli zachodzi taka potrzeba jesteśmy w stanie także przygotować artykuł pod kątem wymogów danego wydawnictwa. Wystarczy przesłać do nas artykuł i wytyczne wydawnictwa, a my zajmiemy się jego edycją i formatowaniem.

 

Zapraszamy już dziś do skorzystania z naszej oferty. Proszę przesłać nam artykuł do wyceny, a my przedstawimy najlepszą ofertę!

 

Złożenie zlecenia