Tłumaczenia język niderlandzki Rzeszów


Niderlandzki, holenderski czy flamandzki? Jakim językiem posługują się mieszkańcy Holandii, a jakim mieszkańcy Belgii? Jedynym oficjalnym językiem jest niderlandzki. Podział na język holenderski i flamandzki był stosowany do lat 70. XX wieku. A w 1980 roku Holandia i Belgia podpisały porozumienie w sprawie unii językowej i od tej pory używa się określenia język niderlandzki. Nie jest to odmiana języka niemieckiego, ale osobno funkcjonujący język, który, choć ma pokrewieństwo językowe z niemieckim, to wykazuje też duże podobieństwo do języka angielskiego i duńskiego. Holenderski jest traktowany jako dialekt, jest północną odmianą języka niderlandzkiego, zaś flamandzki to jego południowa odmiana. Językiem niderlandzkim posługuje się około 27 milionów ludzi, z czego dla około 23 milionów jest językiem ojczystym bądź urzędowym. W Polsce jednak wiele osób używa nazwy holenderski, mając na myśli język niderlandzki.

 

Tłumacz niderlandzkiego dokumentów urzędowych


W przypadku konieczności tłumaczenia niderlandzki holenderski dokumentów urzędowych takie dokumenty przygotuje dla Państwa w naszym biurze tłumacz przysięgły języka holenderskiego, który wszelkie dokumenty sądowe, dokumenty firmowe spółki, akty urodzenia czy świadectwa szkolne przetłumaczy jako tłumaczenie przysięgłe i podbije okrągłą pieczęcią jako tłumacz przysięgły holenderskiego. Obok standardowych dokumentów przystemplowanych pieczątką przysięgłą istnieje możliwość przetłumaczenia dokumentów online opatrzonych elektronicznym weryfikowanym podpisem. Wówczas można zlecić i całkowicie zrealizować tłumaczenie online, bez wychodzenia z domu. Tłumaczenie z takim podpisem jest traktowane jako dokument z podpisem odręczne złożonym i jest honorowane w całej Unii Europejskiej. Dokumenty w formie elektronicznej ułatwiają i przyspieszają proces tłumaczenia i są dostępne dla Państwa po ich zapisaniu przez wiele lat.  Takie tłumaczenie dla administracji publicznej jest uznawane przez urząd skarbowy, ZUS czy inne jednostki administracyjne.

 

Tłumaczenia niderlandzki dokumentów samochodowych


Wiele osób sprowadza i kupuje samochody z Holandii, bądź ze Stanów Zjednoczonych, które statkiem przypływają do Holandii. Dokumenty samochodowe potrzebne do tłumaczenia przez tłumacza z holenderskiego na polski i wymagane przez Wydział Komunikacji, a wydane przy sprzedaży auta to holenderski dowód rejestracyjny (Kentekenbewijs), umowy kupna-sprzedaży i ew. dokumenty celne z portu, gdzie dopłynął statek z autem. Wszystkie te 3 dokumenty są niezbędne przy rejestracji pojazdu w Polsce. Nasze biuro tłumaczeń Verte Rzeszów oferuje szybkie tłumaczenia dokumentów samochodowych, realizujemy tłumaczenia samochodowe z języka niderlandzkiego na drugi dzień ew., nawet gdy zachodzi taka potrzeba, jako ekspres w 24h na ten sam dzień.

Dokumenty wymagane do rejestracji:

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/holandia

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty biura tłumaczeń.

 

Złożenie zlecenia
 

Techniczne tłumaczenia niderlandzki na polski


Biuro Tłumaczeń VERTE Rzeszów niderlandzkiego regularnie wykonuje tłumaczenia techniczne z branży budowlanej. Klienci zagraniczni, którzy zlecają nam tłumaczenia niderlandzki holenderski, a są to m.in. firmy z Holandii cenią sobie naszą fachowość, szybkość realizacji i możliwość kontaktu i dogrania zleceń w języku angielskim czy niemieckim. Wiadomo, że tłumaczenia wykonywane w Polsce są dla firm z zagranicy tańsze, a jakość często taka sama, a może nawet i wyższa – w przypadku, gdy wykonujemy tłumaczenia z holenderskiego na polski. Jakość tłumaczenia wynika nie tylko z uwagi na doświadczenie i profesjonalizm naszych tłumaczy, ale także z faktu, że w pracy tłumaczeniowej wykorzystujemy programy CAT — wspomagające proces tłumaczenia, które pomagają zachować nam spójność słownictwa, składni i znacznie przyspieszyć tłumaczenie. Graficy, programy CAT, native speakerzy języków obcych i korektorzy tekstów stanowią zgrany zespół, który pracuje dla Państwa i docelowo sprawia, że tłumaczenia, które wychodzą z naszego biura są naprawdę bardzo dobrej jakości.