Tłumaczenia język niderlandzki Rzeszów


Niderlandzki, holenderski czy flamandzki? Jakim językiem posługują się mieszkańcy Holandii, a jakim mieszkańcy Belgii? Jedynym oficjalnym językiem jest niderlandzki. Podział na język holenderski i flamandzki był stosowany do lat 70. XX wieku. A w 1980 roku Holandia i Belgia podpisały porozumienie w sprawie unii językowej i od tej pory używa się określenia język niderlandzki. Nie jest to odmiana języka niemieckiego, ale osobno funkcjonujący język, który, choć ma pokrewieństwo językowe z niemieckim, to wykazuje też duże podobieństwo do języka angielskiego i duńskiego. Holenderski jest traktowany jako dialekt, jest północną odmianą języka niderlandzkiego, zaś flamandzki to jego południowa odmiana. Językiem niderlandzkim posługuje się około 27 milionów ludzi, z czego dla około 23 milionów jest językiem ojczystym bądź urzędowym. W Polsce jednak wiele osób używa nazwy holenderski, mając na myśli język niderlandzki.

 

Tłumacz niderlandzkiego dokumentów urzędowych


W przypadku konieczności tłumaczenia niderlandzki holenderski dokumentów urzędowych takie dokumenty przygotuje dla Państwa w naszym biurze tłumacz przysięgły języka holenderskiego, który wszelkie dokumenty sądowe, dokumenty firmowe spółki, akty urodzenia czy świadectwa szkolne przetłumaczy jako tłumaczenie przysięgłe i podbije okrągłą pieczęcią jako tłumacz przysięgły holenderskiego. Obok standardowych dokumentów przystemplowanych pieczątką przysięgłą istnieje możliwość przetłumaczenia dokumentów online opatrzonych elektronicznym weryfikowanym podpisem. Wówczas można zlecić i całkowicie zrealizować tłumaczenie online, bez wychodzenia z domu. Tłumaczenie z takim podpisem jest traktowane jako dokument z podpisem odręczne złożonym i jest honorowane w całej Unii Europejskiej. Dokumenty w formie elektronicznej ułatwiają i przyspieszają proces tłumaczenia i są dostępne dla Państwa po ich zapisaniu przez wiele lat. Takie dokumenty są uznawane przez organy administracji publicznej takie jak: urząd skarbowy, ZUS czy inne jednostki administracyjne.

 

Tłumaczenia niderlandzki dokumentów samochodowych


Wiele osób sprowadza i kupuje samochody z Holandii, bądź ze Stanów Zjednoczonych, które statkiem przypływają do Holandii. Dokumenty samochodowe potrzebne do tłumaczenia przez tłumacza z holenderskiego na polski i wymagane przez Wydział Komunikacji, a wydane przy sprzedaży auta to holenderski dowód rejestracyjny (Kentekenbewijs), umowy kupna-sprzedaży i ew. dokumenty celne z portu, gdzie dopłynął statek z autem. Wszystkie te 3 dokumenty są niezbędne przy rejestracji pojazdu w Polsce. Nasze biuro tłumaczeń Verte Rzeszów oferuje szybkie tłumaczenia dokumentów samochodowych, realizujemy tłumaczenia samochodowe z języka niderlandzkiego na drugi dzień ew., nawet gdy zachodzi taka potrzeba, jako ekspres w 24h na ten sam dzień.

Dokumenty wymagane do rejestracji:

 

Źródło: https://www.gov.pl/web/infrastruktura/holandia

 

Zapraszamy do skorzystania z naszej oferty biura tłumaczeń.

 

Złożenie zlecenia
 

Techniczne tłumaczenia niderlandzki na polski


Biuro Tłumaczeń VERTE Rzeszów niderlandzkiego regularnie wykonuje tłumaczenia techniczne z branży budowlanej. Klienci zagraniczni, którzy zlecają nam tłumaczenia niderlandzki holenderski, a są to m.in. firmy z Holandii cenią sobie naszą fachowość, szybkość realizacji i możliwość kontaktu i dogrania zleceń w języku angielskim czy niemieckim. Wiadomo, że tłumaczenia wykonywane w Polsce są dla firm z zagranicy tańsze, a jakość często taka sama, a może nawet i wyższa – w przypadku, gdy wykonujemy tłumaczenia z holenderskiego na polski. Jakość tłumaczenia wynika nie tylko z uwagi na doświadczenie i profesjonalizm naszych tłumaczy, ale także z faktu, że w pracy tłumaczeniowej wykorzystujemy programy CAT — wspomagające proces tłumaczenia, które pomagają zachować nam spójność słownictwa, składni i znacznie przyspieszyć tłumaczenie. Graficy, programy CAT, native speakerzy języków obcych i korektorzy tekstów stanowią zgrany zespół, który pracuje dla Państwa i docelowo sprawia, że tłumaczenia, które wychodzą z naszego biura są naprawdę bardzo dobrej jakości.