Tłumaczenia język norweski


Jeśli potrzebują Państwo tłumaczenia z norweskiego, zapraszamy do skorzystania z usług naszego biura, od wielu lat wykonujemy tłumaczenia zarówno dla Klientów indywidualnych, jak i dla instytucji urzędowych i dużych firm zapewniając kompleksową obsługę językową, czy to w zakresie tłumaczeń zwykłych, przysięgłych czy korekty tłumaczenia norweski. Sprawdzony zespół tłumaczy pozwala nam podjąć się tłumaczeń z różnych branż, dopasowanych do potrzeb różnych Klientów. Elastyczność, profesjonalizm i spore doświadczenie sprawiają, że podejmujemy się zleceń tłumaczenia język norweski, które wymagają także dodatkowych usług czy to graficznych, czy merytorycznych. A to wszystko, aby finalnie dostarczyć Państwu usługę jak najwyższej jakości.

 

Język norweski tłumaczenia online


Język norweski nie należy do najpopularniejszych języków świata, posługuje się nim około 5 mln osób. Pochodzi tak jak szwedzki i duński, z rodziny języków północnogermańskich. Co ciekawe, elity norweskie między XVI a XVIII wiekiem posługiwały się językiem duńskim i duński był też przyjętym językiem pisanym w Norwegii. Pozostała część populacji posługiwała się wieloma różnymi dialektami norweskimi. Tu właśnie należy szukać źródła tego, że język norweski nie ma jednej oficjalnej wymowy i ma dwie, równorzędne urzędowo, formy pisane. Jedna to bokmål (dosł. „język książkowy”), a druga to nynorsk (dosł. „nowonorweski”). Choć formalnie obydwie formy są równoprawne to w praktyce wariant nowonorweski, wybiera jedynie około 10% użytkowników języka. Forma bokmål,  oparta na języku duńskim rozwijała się głównie w miastach, a forma nynorsk, wywodząca się z rodzimych dialektów, kojarzona jest głównie z obszarami wiejskimi, mimo iż większość lokalnych odmian języka jest znacznie lepiej oddawana na piśmie w nowonorweskim właśnie.

Choć język norweski nie odgrywa większej roli na arenie międzynarodowej, jest jednym z oficjalnych języków Rady Nordyckiej – znaczy to, że obywatele państw nordyckich mówiący po norwesku mają prawo korzystać z tego języka w kontaktach z urzędami państwowymi, nie ponosząc przy tym żadnych kosztów związanych z ewentualnym zleceniem tłumaczenia norweskiego  na inny język urzędowy.

Nie zapominajmy, że Norwegia jest też krajem bardzo atrakcyjnym turystycznie i choć podróżując przeważnie można się swobodnie porozumiewać po angielsku, to znajomość podstawowych, grzecznościowych zwrotów będzie niewątpliwie mile widziana, np.: Cześć – hei, Tak – Ha, Nie – Nein, Dziękuję – Tak, Przepraszam – Beklager

 

Tłumacz języka norweskiego Rzeszów


Jeśli nie znasz języka norweskiego, a potrzebujesz załatwić w Norwegii jakieś sprawy urzędowe, przetłumaczyć CV czy świadectwo pracy, certyfikat uprawnień zawodowych, akt urodzenia dziecka, dowód rejestracyjny samochodu, zwolnienie lekarskie czy dokumentację medyczną to wiesz już, że będziesz potrzebować tłumacza norweskiego, który dobrze zna zależności związane ze specyfiką języka norweskiego. Tłumacze norweskiego, z którymi współpracujemy w Verte Rzeszów oraz online, zadbają o poprawność twojego tłumaczenia norweski pod każdym względem.

Dla tych, którzy chcieliby rozszerzyć działalność o rynek norweski, proponujemy wykonanie na język norweski zarówno tłumaczenia stron internetowych, katalogów, tekstów marketingowych i reklamowych, jak i instrukcji, dokumentacji technicznych czy dokumentów przetargowych. Oferta tłumaczenia w języku norweskim pozwoli dotrzeć do szerszego kręgu odbiorców.

 

Zapraszamy do przesłania zlecenia tłumaczenia norweski i  z języka norweskiego oraz zapoznania się z naszą ofertą.
 

Złożenie zlecenia
 

Tłumaczenia norweski na inne języki


Nasze biuro tłumaczeń Verte Rzeszów świadczy tłumaczenia z języka norweskiego na polski oraz z polskiego na norweski zarówno dokumentów zwykłych czy urzędowych, które wymagają tłumaczenia przysięgłego norweskiego. Na wezwanie takich organów jak Sąd czy Prokuratura wykonujemy tłumaczenia prawnicze, tj. aktów i dokumentów sądowych sporządzonych w Norwegii, a potrzebnych do zbadania i rozpatrzenia sprawy w Polsce. Obie instytucje muszą kontaktować się w przypadku spraw z uczestnictwem polskich obywateli na terytorium Norwegii, a to z kolei wymaga zaangażowania tłumacza przysięgłego. Tłumacz języka norweskiego oprócz tłumaczeń przysięgłych realizuje duże spektrum usług do których należą: tłumaczenia specjalistyczne tj.: tłumaczenia prawnicze, naukowe i techniczne. W każdej branży niezależnie od wielkości zlecenia dostarczamy tłumaczenia norweski wykonane przez doświadczonych tłumaczy, w razie potrzebny konsultowane ze specjalistami w danej dziedzinie, co pozwala na wykonanie usług na najwyższym poziomie.

Tłumacz norweskiego Biuro Verte Rzeszów

tłumaczenia norweski