Jedną z opcji tłumaczeń ustnych są tłumaczenia symultaniczne wykonywane przez wysoko wyspecjalizowanych i doświadczonych tłumaczy symultanicznych w czasie rzeczywistym.  Tłumaczenia symultaniczne są jednymi z najbardziej wymagających tłumaczeń, gdyż wymagają od tłumacza bardzo dużego skupienia i uwagi. Podczas gdy prelegent wygłasza mowę, cały komunikat dociera do tłumacza na słuchawki, a następnie zostaje przetłumaczony przez niego w tym samym momencie odbiorcom.

 

Tłumaczenia symultaniczne w rzeczywistym czasie


W czasie tłumaczenia symultanicznego tłumacz znajduje się w specjalnie przygotowanej do tego celu kabinie z całym osprzętem i jest odizolowany od reszty pomieszczenia. To pomaga mu się maksymalnie skupić i tłumaczyć ad hoc, czyli jak to mówimy w żargonie tłumaczy wpuszczać uchem a wypuszczać ustami. Z kolei słuchacze na sali wyposażeni są w zestawy słuchawek, dzięki którym mogą odsłuchać tłumaczenie w tym samym czasie co wypowiedź prelegenta, która może być tłumaczona przez kilku tłumaczy będących w kabinach na kilka różnych języków, tak, aby każda osoba siedząca na sali mogła uczestniczyć w spotkaniu i rozumieć wypowiedź w swoim języku i na bieżąco śledzić tok konferencji czy spotkania.

Realizujemy tłumaczenia symultaniczne przeprowadzane równoległe z wypowiedziami mówców oraz prelegentów na takich wydarzeniach międzynarodowych jak:

 

Tłumaczenia symultaniczne równoczesne


Tłumaczenia symultaniczne świadczone są zarówno dla dużych firm, urzędów, jak i innych instytucji państwowych, a także firm w przypadku, gdy zachodzi konieczność wykonania tłumaczenia dla grupy uczestników, gdzie poszczególne osoby pochodzą z różnych krajów i mówią różnymi językami. Jako profesjonalne biuro tłumaczeń oferujemy tłumaczenia symultaniczne, gdzie tłumaczenie odbywa się równocześnie na kilka języków obcych tak, aby każdy uczestnik mógł zrozumieć informacje i płynnie uczestniczyć w spotkaniu. Dbamy o sprawny i bezproblemowy przebieg spotkania począwszy od zabezpieczenia sprzętu, techników, nagłośnienia sali po dobór odpowiednich tłumaczy. Organizujemy również tłumaczenia symultaniczne online, na platformie zoom czy teams.

 

Klienci, którzy zamówili tłumaczenia symultaniczne w biurze tłumaczeń VERTE


 
realizacja tłumaczeń symultanicznych

Wyceń organizację konferencji
 

Wynajem sprzętu do tłumaczeń symultanicznych Rzeszów


W celu zapewnienia tłumaczenia symultanicznego organizujemy cały osprzęt potrzebny do tłumaczenia, czyli:

Nasze biuro tłumaczeń Verte Rzeszów nie tylko zapewnia (sprzęt konferencyjny) sprzęt do tłumaczenia symultanicznego na konferencje i sympozja międzynarodowe, ale również prowadzi jego wynajem w Rzeszowie dla organizatorów imprez. Jeżeli realizujesz konferencje międzynarodowe, spotkania, sympozja lub spotkania z duża liczbą uczestników i dla dużej grupy ludzi w tym wielojęzycznych pomożemy to zorganizować. Wynajem kabin, słuchawek, mikrofonów umożliwi płynne i bezproblemowe tłumaczenie na wiele języków równocześnie. Nasz sprzęt do tłumaczenia symultanicznego został już doceniony na wielu konferencjach międzynarodowych.

Dysponujemy własnymi urządzeniami z pełnym wyposażeniem kabin dla tłumaczy symultanicznych oraz słuchawkami dla każdego uczestnika wydarzenia, które zapewnią zrozumiały odbiór na najwyższym poziomie w języku na jaki jest realizowane tłumaczenie. Jeśli szukają Państwo sprawdzonego i doświadczonego realizatora, którzy przygotuje i zapewni sprawny przebieg konferencji – zapraszamy do kontaktu z nami i zapoznania się z naszą ofertą.  Kompleksowa organizacja konferencji pod kątem przygotowania tłumaczenia to jeden z naszych głównych usług tłumaczeniowych.

 

Tłumacz symultaniczny Rzeszów


Dobieramy odpowiednich tłumaczy symultanicznych, którzy od lat pracują przy tłumaczeniach ustnych i są bardzo dobrze wyselekcjonowani dla danej specjalizacji czy branży. Są to osoby o dużym doświadczeniu i umiejętnościami językowymi. najczęściej biegle posługują się kilkoma językami obcymi. Posiadają odpowiednie predyspozycje w tym podzielność uwagi i dużą odporność na stres. Łatwo potrafią podejmować natychmiastowe decyzje w trudnych sytuacjach. Tłumacze symultaniczni, którzy współpracują z naszym biurem tłumaczeń Verte Rzeszów posiadają kierunkowe wykształcenie wyższe po lingwistyce lub filologii.

Świadczymy także tłumaczenia symultaniczne pomiędzy dwoma językami obcymi:

i wiele, wiele innych kombinacji językowych: polski – angielski, polski – niemiecki, polski – ukraiński…

W ostatnich dwóch latach nasze biuro wykonało szereg tłumaczeń symultanicznych w kombinacji angielski -ukraiński oraz polski- ukraiński dla organizacji pozarządowych oraz różnych firm.


 

Zapraszamy do przesłania zlecenia do naszego biura tłumaczeń symultanicznych Verte Rzeszów realizowanych w czasie rzeczywistym oraz zapoznania się z naszymi atutami.
 

Złożenie zlecenia