Jedną z opcji tłumaczeń ustnych są tłumaczenia symultaniczne wykonywane przez wysoko wyspecjalizowanych i doświadczonych tłumaczy symultanicznych w czasie rzeczywistym.  Tłumaczenia symultaniczne są jednymi z najbardziej wymagających tłumaczeń, gdyż wymagają od tłumacza bardzo dużego skupienia i uwagi. Podczas gdy prelegent wygłasza mowę, cały komunikat dociera do tłumacza na słuchawki, a tłumaczenie zostaje przekazane przez niego do mikrofonu.

 

Tłumaczenia w rzeczywistym czasie


W czasie tłumaczenia symultanicznego tłumacz znajduje się w specjalnie przygotowanej do tego celu kabinie z całym osprzętem i jest odizolowany od reszty pomieszczenia. To pomaga mu się maksymalnie skupić i tłumaczyć ad hoc, czyli jak to mówimy w żargonie tłumaczy wpuszczać uchem a wypuszczać ustami. Z kolei słuchacze na sali wyposażeni są w zestawy słuchawek, dzięki którym mogą odsłuchać tłumaczenie w tym samym czasie co wypowiedź prelegenta, która może być tłumaczona przez kilku tłumaczy będących w kabinach na kilka różnych języków, tak, aby każda osoba siedząca na sali mogła uczestniczyć w spotkaniu i rozumieć wypowiedź w swoim języku i na bieżąco śledzić tok konferencji czy spotkania.

Realizujemy tłumaczenia symultaniczne przeprowadzane równoległe z wypowiedziami mówców oraz prelegentów na takich wydarzeniach jak:

 

Tłumaczenia symultaniczne, równoczesne


Tłumaczenia symultaniczne świadczone są dla dużych firm z kapitałem zagranicznym lub dla urzędów i innych instytucji państwowych w przypadku, gdy zachodzi konieczność wykonania tłumaczenia dla dużej grupy uczestników, gdzie poszczególne osoby pochodzą z różnych krajów i mówią różnymi językami. Wtedy z pomocą przychodzimy my – oferując tłumaczenia symultaniczne dla biznesu. Tłumaczenia symultaniczne nazywane są również równoczesnymi z uwagi na fakt, że tłumaczenie odbywa się równocześnie z wygłaszaną przemową.  W celu zapewnienia tłumaczenia symultanicznego organizujemy cały osprzęt potrzebny do tłumaczenia, czyli:

 

Tłumacz symultaniczny


Dobieramy odpowiednich tłumaczy symultanicznych, którzy od lat pracują przy tłumaczeniach ustnych i są bardzo dobrze wyselekcjonowani dla danej specjalizacji czy branży. Świadczymy także tłumaczenia symultaniczne pomiędzy dwoma językami obcymi:

i wiele, wiele innych kombinacji językowych.


 

Zapraszamy do przesłania oferty biura tłumaczeń symultanicznych realizowanych w czasie rzeczywistym oraz zapoznania się z naszymi atutami.
 

Złożenie zlecenia