Intensywny rozwój nauki ma bezpośrednie przełożenie na zapotrzebowanie w tłumaczeniu tekstów z różnych jej dyscyplin. Dzięki współpracy z kompetentnym tłumaczem naukowcy oraz pracownicy uczelni mogą udostępniać i dzielić się swoimi odkryciami, oraz teoriami naukowymi. Przekłady naukowe są ważnym aspektem współczesnego życia. Umożliwiają one przekazywanie informacji pomiędzy badaczami i ułatwiają wymianę poglądów na temat postępu nauki.

Nauka jest dziedziną, w której trudno jest się obyć bez umiejętności porozumiewania się w innych językach obcych. Dlatego tłumaczenia naukowe służą przede wszystkim do tego, aby umożliwić badaczom naukowym swobodną wymianę poglądów oraz dostarczać im rzetelnych informacji z innych krajów.

 

Tłumaczenie tekstów naukowych


Wspierając globalny zasięg

Globalna wymiana wiedzy naukowej postępuje niezwykle szybko i płynnie, do czego nieustannie przyczynia się żmudna praca, tłumaczy na wszystkich kontynentach. Za zgodą autorów publikacje przekładane są na najpopularniejsze języki świata, dzięki czemu możemy się cieszyć ich dostępnością niemalże zaraz po publikacji. Nie ważne, czy mówimy o przełomowym odkryciu w Japonii, czy o prostej analizie w Szwecji, sprawna kooperacja między naukowcami a tłumaczami jest niezwykle istotna. Biuro tłumaczeń VERTE niejednokrotnie miało swój wkład w ten proces.

Z naszych usług regularnie korzystają pracownicy naukowi uniwersytetów, politechnik i szkół wyższych. Oferujemy profesjonalne tłumaczenie tekstów naukowych z różnorodnych dziedzin, w tym między innymi tłumaczenia specjalistyczne z:

 

Tłumaczenia naukowe na angielski


Wszystkie teksty naukowe tłumaczymy na język angielski, który jest obecnie najbardziej rozpowszechnionym językiem w środowisku naukowym. Tłumaczenia naukowe angielski to najczęściej wykonywane tłumaczenia w naszym biurze tłumaczeń. Wierzymy, że dzięki temu możemy pomóc w popularyzacji wiedzy i promocji innowacji. Nasz zespół to profesjonaliści z wieloletnim doświadczeniem w tłumaczeniu tekstów naukowych na angielski. Posiadają specjalistyczną wiedzę w danej dziedzinie nauki dzięki czemu stosują właściwą terminologię i odpowiednie fachowe słownictwo w danej dziedzinie. Uzyskuje się w ten sposób właściwy standard tłumaczenia naukowego. Potrafimy dopasować je również do standardów i wymogów konkretnych czasopism.

Jesteśmy przekonani, że nasze usługi pomogą badaczom w osiągnięciu sukcesu na międzynarodowych arenach naukowych.

 

Tłumacz naukowy


Przygotowani na wyzwania

W naszym zespole tłumaczenia naukowe zajmują szczególne miejsce i podejmują się ich native speakerzy lub tłumacze naukowi posiadający gruntowną wiedzę merytoryczną oraz znakomitą znajomość języka oryginalnego i języka docelowego. Wykonujemy tłumaczenia naukowe:

które przygotowywane są do opublikowania w zagranicznych czasopismach i periodykach. Nasze wsparcie okazuje się również nieocenione, jeśli chodzi o korektę językową. Wykonujemy ją według zapotrzebowania po zrecenzowaniu materiału przez wydawnictwo. Czujne oko naszych ekspertów tłumaczy naukowych nie przepuści najmniejszej literówki ani tym bardziej większych kłopotów ze stylistyką czy składnią.

Na każdą porę

Nieustannie zachwyca nas jak szybko publikacja naukowa wyników wieloletnich badań, rozchodzi się w świecie. Wymianę informacji o nowych odkryciach umożliwia sprawne przetłumaczenie całości lub abstraktu i udostępnienie kilku wersji językowych razem z publikacją źródłową. Mamy przyjemność towarzyszyć autorom w tej kwestii – pracując zarówno w trybie standardowym, jak i również dostarczając tłumaczenia ekspresowe.

Tłumaczenia naukowe mogą być wykonywane zarówno przez profesjonalistów, jak i przez osoby posiadające odpowiednie kwalifikacje. Wiele osób uważa jednak, że tłumaczenie naukowe to dziedzina, w której trzeba posiadać szczególne umiejętności. Dlatego zapewniamy tłumaczenia przez profesjonalnych tłumaczy tekstów naukowych. Wszystkie nasze prace są wykonywane zgodnie ze sztuką i rzemiosłem tłumacza, a każdy tekst jest indywidualnie dopasowany do potrzeb klienta.

 

Tłumaczenia naukowe dla uczelni wyższych i firm


Biuro Tłumaczeń VERTE oferuje profesjonalne tłumaczenia tekstów naukowych, z najrozmaitszych dziedzin ciągle poszerzając swoje umiejętności i wiedzę dotycząca najnowszych osiągnięć nauki i techniki. Naszym atutem jest profesjonalne tłumaczenie tekstów naukowych na angielski.

Zatrudniamy native speakerów języka angielskiego, dlatego tłumaczenia angielski są dopracowane zarówno pod względem stylistycznym, jak i ortograficznym. Mamy też świadomość, jak cenny jest dla Państwa czas, kiedy dokument idzie do druku i jest zarezerwowany określony termin w wydawnictwie czy drukarni, dlatego dokładamy wszelkich starań i realizujemy tłumaczenia terminowo, a często nawet przed ustaloną datą realizacji.

Sprawdź nasze usługi tłumaczeniowe. Zapewniamy profesjonalizm, terminowość i atrakcyjne ceny. Przejdź do formularza i bez zobowiązań wyceń swoje zlecenie:

tłumaczenia naukowe rzeszów