Intensywny rozwój nauki ma bezpośrednie przełożenie na zapotrzebowanie w tłumaczeniu tekstów z różnych jej dyscyplin. Dzięki współpracy z kompetentnym tłumaczem naukowcy oraz pracownicy uczelni mogą udostępniać i dzielić się swoimi odkryciami, teoriami naukowymi.

Wspierając globalny zasięg

Globalna wymiana wiedzy naukowej postępuje niezwykle szybko i płynnie, do czego nieustannie przyczynia się żmudna praca tłumaczy na wszystkich kontynentach. Za zgodą autorów publikacje przekładane są na najpopularniejsze języki świata, dzięki czemu możemy się cieszyć ich dostępnością niemalże zaraz po publikacji. Nie ważne, czy mówimy o przełomowym odkryciu w Japonii czy o prostej analizie w Szwecji, sprawna kooperacja między naukowcami a tłumaczami jest niezwykle istotna. Biuro tłumaczeń VERTE niejednokrotnie miało swój wkład w ten proces. Z naszych usług regularnie korzystają pracownicy naukowi uniwersytetów, politechnik i szkół wyższych. Oferujemy profesjonalne tłumaczenie tekstów z różnorodnych dziedzin naukowych, w tym między innymi: biologii, biotechnologii, chemii, ekonomii, geologii, historii, inżynierii. Z niemniejszym zaangażowaniem podejmujemy się także przekładów tekstów dotyczących nowych technologii – robotyki, mechaniki czy wirtualnej rzeczywistości.

Przygotowani na wyzwania

W naszym zespole tłumaczenia naukowe zajmują szczególne miejsce i podejmują się ich native speakerzy lub tłumacze posiadający gruntowną wiedzę merytoryczną oraz znakomitą znajomość języków oryginału i przekładu. Wykonujemy tłumaczenie artykułów, rozpraw i prac naukowych, które przygotowywane są do opublikowania w zagranicznych czasopismach i periodykach. Nasze wsparcie okazuje się również nieocenione, jeżeli chodzi o korektę językową. Wykonujemy ją według zapotrzebowania po zrecenzowaniu materiału przez wydawnictwo. Czujne oko naszych ekspertów nie przepuści najmniejszej literówki, ani tym bardziej większych kłopotów ze stylistyką czy składnią.

Na każdą porę

Nieustannie zachwyca nas, jak szybko publikacja wyników wieloletnich badań rozchodzi się w świecie. Wymianę informacji o nowych odkryciach umożliwia sprawne przetłumaczenie całości lub abstraktu i udostępnienie kilku wersji językowych razem z publikacją źródłową. Mamy przyjemność towarzyszyć autorom w tej kwestii –pracując zarówno w trybie standardowym, jak i przyspieszonym (ekspresowym).

 

Tłumaczenia naukowe dla uczelni wyższych i firm


Biuro Tłumaczeń VERTE oferuje profesjonalne tłumaczenia tekstów z najrozmaitszych dziedzin naukowych ciagle poszerzając swoje umiejętności i wiedzę dotycząca najnowszych osiągnięć nauki i techniki. Naszym atutem są profesjonalne tłumaczenia naukowe na język angielski. Zatrudniamy native speakerów języka angielskiego, dlatego tłumaczenia angielski są dopracowane zarówno pod względem stylistycznym, jak i ortograficznym. Mamy też świadomość, jak cenny jest dla Państwa czas, kiedy dokument idzie do druku i jest zarezerwowany określony termin w wydawnictwie czy drukarni, dlatego dokładamy wszelkich starań i realizujemy tłumaczenia terminowo, a często nawet przed ustaloną datą realizacji.

 

Sprawdź nas!

Przejdź do formularza i bez zobowiązań wyceń swoje zlecenie: