Zaświadczenie lekarskie to podstawowy dokument wydawany przez lekarza pacjentowi, a jego tłumaczenie wymagane jest w sytuacjach, gdy pacjent potrzebuje skorzystać z opieki medycznej w innym kraju, gdzie nie jest używany język, w którym dokument został oryginalnie sporządzony. Tłumaczenia zaświadczeń lekarskich sporządzane są w sytuacjach, gdy pacjent podróżuje za granicę w celach medycznych, lub gdy wykonuje pracę i potrzebuje przedłożyć dokument pracodawcy, lub ubezpieczycielowi, a także w urzędzie celem wypłacenia ubezpieczenia zdrowotnego, zwolnienia i w innych przypadkach. Tłumaczenie przysięgłe tego dokumentu lub podobnych dokumentów medycznych, w tym pism i zwolnień jest konieczne w celu dokładnego zrozumienia choroby, wystawionej diagnozy i ew. kontynuacji leczenia. Dlatego tłumaczenie zaświadczenia lekarskiego musi być wykonane przez profesjonalnego tłumacza, który posiada doświadczenie w tłumaczeniu dokumentów specjalistycznych. Wymagana jest dokładność, ponieważ nieprawidłowe tłumaczenie medyczne może prowadzić do poważnych błędów, co może zagrażać zdrowiu pacjenta.

 

Jeśli potrzebują Państwo tłumaczenie zaświadczenia lekarskiego, proszę o kontakt z naszym biurem tłumaczeń. Nasz zespół profesjonalnych tłumaczy medycznych zapewni dokładne i fachowe tłumaczenie dokumentu lekarskiego z języka polskiego na inny język obcy taki jak angielski, niemiecki, francuski, niderlandzki i wiele innych. Skorzystaj z naszych usług tłumaczeniowych, aby uzyskać bezbłędne i profesjonalne tłumaczenie badań lekarskich.

 

Skontaktuj się z nami
 

Tłumaczenie zwolnienia lekarskiego


Wśród standardowych lekarskich dokumentów stale tłumaczymy także zwolnienie lekarskie. W przypadku, gdy pracownik potrzebuje zwolnienia lekarskiego w innym kraju lub też w przypadku, gdy pracownik pracuje za granicą i nie zna języka kraju, w którym przebywa. W takiej sytuacji konieczne jest skorzystanie z usługi tłumaczenia zwolnienia lekarskiego. Dla pracownika jest to ułatwienie w załatwianiu formalności i jedyna opcja porozumienia się. Dzięki tłumaczeniu będzie miał pewność, że dokument jest zrozumiały i nie będzie miał problemów z uzyskaniem niezbędnych świadczeń medycznych. Dla pracodawcy tłumaczenie zwolnienia lekarskiego również jest korzystne. Dzięki temu pracodawca ma pewność, że dokument jest autentyczny i wykonany przez niezależnego tłumacza. Ponadto tłumaczenie przysięgłe zwolnień lekarskich jest niezbędne i jest jedynym dokumentem respektowanym przez urząd, ubezpieczyciela czy pracodawcą. Pozwala na szybkie przetwarzanie informacji, i uzyskanie żądanej pomocy.

 

Tłumaczenie zaświadczeń lekarskich przez tłumacza przysięgłego


Tłumaczenie zaświadczeń lekarskich przez tłumacza przysięgłego może okazać się niezbędne w wielu przypadkach. Przede wszystkim, taki dokument będzie wymagany, jeśli pacjent wyjeżdża za granicę i chcę skorzystać z usług medycznych refundowanych przez ubezpieczyciela i musi przedłożyć dokument u ubezpieczyciela lub w innym urzędzie. Wówczas zaświadczenie lekarskie musi być przetłumaczone jako tłumaczenie uwierzytelnione i opatrzone pieczątką tłumacza przysięgłego. Takie tłumaczenie zapewnia również pewność co do poprawności przekładu. Tłumacz przysięgły jest bowiem osobą zaufaną, która posiada niezbędne kwalifikacje oraz uprawnienia do wykonywania takiej pracy, a ponadto tylko dokument z pieczątką przysięgłą jest honorowany za granicą we wszystkich urzędach. Dlatego też dokument tłumaczony przez tłumacza przysięgłego jest uznawany za oficjalny i ważny prawnie. Dzięki przetłumaczonemu dokumentowi, osoba nieznająca języka polskiego będzie w stanie zrozumieć treść dokumentu oraz wynikające z nich zalecenia lekarskie.

 

Wszystkie te korzyści sprawiają, że warto skorzystać z usług naszego tłumacza przysięgłego, który zapewni profesjonalne i wiarygodne tłumaczenie zaświadczeń lekarskich.

 

Złożenie zlecenia
 

tłumaczenie zaświadczenia lekarskiego